close
تبلیغات در اینترنت
چگونه با نوجوان یاغی برخورد کنیم ؟
loading...

d9y

مفیدستان: تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ / ۰۱ / ۲۰۱۷ مشاهده : ۳ سایر خبرهای : روانشناسی RSS اشتراک گذاری: یافتن علت آن اولین گام در برخورد با سرکشی نوجوان است.. رفتار با نوجوان یاغی رفتار با نوجوان یاغی ,به عنوان والدین نوجوانی سرکش باید استراتژی هایی در کنترل وی و کمک به او در حل مشکلش به طور شخصی داشته باشیم. به نظر کمی دشوار می آید اما راهی است که باید برویم. در این چگونه به روش های رسیدگی به این موضوع می پردازیم. ۱ مشکل نوجوان خود را تشخیص دهید. سرکش بودن طیفی از علل مختلف دارد، از مشکلات رفتاری…

نویسنده وبلاگ بازدید : 14 جمعه 01 بهمن 1395 زمان : 0:17 نظرات ()مفیدستان:

یافتن علت آن اولین گام در برخورد با سرکشی نوجوان است..

رفتار با نوجوان یاغی

رفتار با نوجوان یاغی ,به عنوان والدین نوجوانی سرکش باید استراتژی هایی در کنترل وی و کمک به او در حل مشکلش به طور شخصی داشته باشیم. به نظر کمی دشوار می آید اما راهی است که باید برویم. در این چگونه به روش های رسیدگی به این موضوع می پردازیم.

۱

مشکل نوجوان خود را تشخیص دهید. سرکش بودن طیفی از علل مختلف دارد، از مشکلات رفتاری ( استفاده از مواد مخدر، تجاوز جنسی، یا اعمال مجرمانه) تا مشکلات روانی (عزت نفس و خویشتن داری). یافتن علت آن اولین گام در برخورد با سرکشی نوجوان است. قبل از تحقیق و جست جو، با نوجوان خود دوست باشید و با او به صورت باز صحبت کنید. اگر وی اماده ی حرف زدن است، این شما هستید که باید قطعات پازل را از بین حرف هایش کنار هم قرار دهید.

۲

به دنبال شواهدی از مشکلات رفتاری باشید. این امر عبارت است از افت نمرات مدرسه، عدم علاقه به سرگرمی هایی که قبلا از آن لذت می برد و فعالیت های مشکوک.اگر چه این ها فقط نشانه ای از یک علت بزرگ تر هستند، اما به شما در کنار هم قرار دادن قطعات پازل و کمک به فرزندتان کمک می کند. از هر فرصتی برای ارزیابی اطلاعات و بررسی وضعیت فرزند خود و سازماندهی آنها در ذهنتان استفاده کنید.

۳

با دوروبری های خود ارتباط بگیرید. همسایگان و پدر و مادر دوستان فرزندتان نقطه ی خوبی برای شروع هستند. این افراد علاوه بر داشتن اطلاعات با ارزش، ممکن است در وضعیت مشابهی باشند و بتوانند به شما توصیه هایی بکنند. بیش از حد وارد رازهای آنها نشوید یا راز فرزندتان را برای آنها افشا نکنید. این کار حریم خصوصی فرزند شما را نقض می کند و مسیر بهبودی را پیچیده تر می کند.

۴

پیشرفت نوجوان خود را پیگیری کنید. همه ی بچه ها نمرات یکسانی نمی گیرند و همه در یک سن خاص با مسائل جنسی یا جنس مخالف آشنا نمی شوند. اما دانستن محل فعلی فرزندتان به شما در پیش بینی آینده کمک می کند. برخی از مشکلات لزوما نشانه ی سرکشی نیستند. شما باید اقتضای سنی و رشد فرزندتان و مشکلات بروز یافته در هر دوره را بشناسید.

۵

نوجوان عادی را بشناسید. گاهی اوقات آنچه در نظر شما مشکل است، تنها مرحله ای از رشد است. برای مثال اغلب نوجوانان به مد اهمیت می دهند. در این راستا ممکن است لباس پوشیدن وی برای شما عجیب باشد و شما آن را شورش فرض کنید. سعی کنید انتقادات خود را برای مسائل بزرگ تر و مهم تر نگه دارید. تغییر در ظاهر همیشه پرچم قرمز نیست، مگر اینکه متوجه خودآزاری وی یا افزایش یا کاهش وزن ناگهانی او شوید. در این صورت باید سریعا به دنبال علت مشکل باشید. نوسانات خلقی در این دوره طبیعی است. اما پرچم های قرمز شامل فرار از مدرسه، درگیر شدن با افراد و خشونت در خانه در هر سطحی می شود که فراتر از شورش های عادی در این دوره است.

۶

هر چند نوسانات خلقی در این دوره کمی طبیعی است،
و نوجوان لحظه ای شاد و لحظه ای خشمگین است،
اما به عنوان والد باید در صورت مشاهده ی غم دائمی، مشکل در خواب و اضطراب به مسئله رسیدگی کنید.
این امر می تواند نشانه ی شروع افسردگی باشد.

رفتار با نوجوان یاغی

مشکل نوجوان خود را تشخیص دهید

۷

در کنار نوجوان خود باشید. ارتباط سازنده ای با او داشته باشید.
آنها به محبت و توجه شما نیاز دارند.
هر چقدر هم که فرزندتان به نظر مستقل و قوی بیاید،
وی هنوز هم به محبت و توجه مثبت نیاز دارد.
به فعالیت هایی که وی علاقه دارد، توجه نشان دهید و آنها را دنبال کنید.
مشوق اهدافش باشید و وی را حمایت کنید.
اگر در مسابقه ای شرکت کرده است، حتما برای تماشا بروید تا بداند در زندگی شما اهمیت دارد.

رفتار با نوجوان یاغی
۸

در صورت لزوم به دنبال کمک حرفه ای باشید. شاید فرزندتان با حرف زدن با شما مشکل داشته باشد در این صورت حرف زدن با مشاور جایگزین خوبی است. اول با اعضای نزدیک خانواده صحبت کنید و نظر آنها را بپرسید. اگر همه موافق هستند، اول با فرزندتان در این رابطه صحبت کنید. در صورتی که وی مخالفت کرد، با او درباره ی مزایای این کار صحبت کنید و به او اطمینان دهید قرار نیست انگی به وی زده شود و در واقع کسی از این مشاوره خبردار نخواهد شد. درمانگری را انتخاب کنید که در مسائل نوجوانان متخصص است.

رفتار با نوجوان یاغی

رفتار با نوجوان یاغی
۹

برای نوجوانان خود مرز تعیین کنید. ارتباط وی با دیگران منعی ندارد، اما وی باید زمان برگشت به خانه را بداند. مرز قرار دادن در رفت و آمدها و رفتارهای مجاز به وی می فهماند که نوع رفتارش برای شما مهم است. معقول باشید و به رفتارهای خوب پاداش دهید. اگر می دانید که وی با کدام گروه از دوستانش دور هم جمع شده اند و با او تماس هم گرفته اید، آرام باشید. وی به شما راه حلی برای اعتماد کردن داده است، شما هم قدر آن را بدانید. دلیل هر قانون را برای وی توضیح دهید. در این صورت وی می فهمد که این قانون برای ناراحت کردن وی نیست، بلکه تنها راهی برای تامین امنیت و نظم بخشیدن به امور خانه است.

۱۰

عواقب رفتارش را مشخص کنید. بعد از تعیین مرز،
مجازات های برآمده از نقض قانون را برای وی توضیح دهید و به حرف خود پایبند باشید.
اگر قرار است در پی فرار از مدرسه، یک هفته از لپ تاپ استفاده نکند
به این مجازات پایبند باشید و مدت آن را کمتر نکنید.

۱۱

به آنها در خانه مسئولیت بدهید.
این کار به وی می فهماند که در خانه نقش دارد و عضوی از آن است که باید به قوانین آن هم پایبند باشد.

۱۲

خود را کنترل کنید. اگر والدی باشید که دائما در حال ایراد گرفتن و نق زدن بر سر هر مسئله ای از ریز تا درشت است، شک نکنید که به زودی اقتدار خود را از دست خواهید داد. با خود فکر کنید، اگر دائما در حال فریاد کشیدن هستید، این امر نشانه ی آن است که اقتدار خود را از دست داده اید.

والدی موفق است که در کمال آرامش و با استفاده از صحبت کردن و قانون فرزند خود را در صلح و صفا کنترل کند.

رفتار با نوجوان یاغی

مسائل فرزند خود را دسته بندی کنید.
مواردی که می دانید در طول زمان حل خواهند شد و مشکل حادی نیستند را مشخص کنید.
بر سر این مسائل به او غر نزنید.

تنها بر سر مسائلی با فرزندتان صحبت کنید که اهمیت زیادی دارند یا عاقبت نگران کننده ای برای وی به وجود می آورد.

اگر در کنترل خشم خود دچار مشکل هستید یا عادت به غر زدن دارید، حتما با یک مشاور صحبت کنید.

تبیان

چگونه با نوجوان یاغی برخورد کنیم ؟لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

چگونه با پسر نوجوان در خانه برخورد کنیماز ضرورت مقابله با آسیب‌های اجتماعی تا برخود قاطع با منتشر کنندگان فایل صوتی منتظریچگونه با فرزند دخترتان برخورد کنید؟پدری می‌گوید چگونه با دختر هفده‌ساله‌ام رفتار کنم؟مادری می‌پرسد چگونه با دختر عصر ايران ارزش ندارد که آدمی برای مبارزه کردن با کوته فکران خود را آزرده سازد؛ زیرا پیروزی بر اغتشاشات ایران رضا ربع پهلوی به بهانه ۱۶ آذر پیامی منتشر کرد که حتی از سوی محافل اپوزیسیون هم به سخره پایگاه خبری تحلیلی کاپ اخبار فوتبالنظرسنجی برترین های لیگ چهاردهم چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر فوتبال با تمام چرا امام حسین علیه السلام خانواده خود را به کربلا برد؟عمل امام حسین علیه السلام نیاز به تفسیر و تبیین دارد همان گونه که قرآن نیاز به آن میلیونر زاغه نشینمروری بر فیلم میلیونر زاغه نشین آرزوها، سرنوشت، سینما خلاصه داستان جمال ملک زندگی نامه شهید همت به روز فروردین هش در شهرضا در خانواده ای مستضعف و متدین بدنیا آمد او در رح مادر اخبار استان گلستان، اخبار ترکمن صحرا و اخبار …اخبار گلستان اخبار استان گلستان اخبار ترکمن صحرا تورکمن نیوز تورکمن‌ سسی تورکمن كاپ قدرتمند ترين وبلاگ هنر و ادبياتیاد شاعر عبدالرحیم شبیلی منم ای خالق دنیا امروزم و فردایم با یاد توست بشنو دعاهایم چگونه با فرزند دخترتان برخورد کنید؟ تربیت فرزند دختر تربیت دختر پدری می‌گوید «چگونه با دختر هفده‌ساله‌ام رفتار کنم؟»مادری عصر ايران ارزش ندارد که آدمی برای مبارزه کردن با کوته فکران خود را آزرده سازد؛ زیرا پیروزی بر آنها هیچ اغتشاشات ایران استقبال اهل قلم از جشنواره داستانی از فتنه که سال گذشته برگزار شد و مردم از سراسر کشور با پایگاه خبری تحلیلی کاپ اخبار فوتبال نظرسنجی برترین های لیگ چهاردهم چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر فوتبال با تمام لحظات چرا امام حسین علیه السلام خانواده خود را به کربلا برد؟ عمل امام حسین علیه السلام نیاز به تفسیر و تبیین دارد همان گونه که قرآن نیاز به آن دارد میلیونر زاغه نشین مروری بر فیلم میلیونر زاغه نشین آرزوها، سرنوشت، سینما خلاصه داستان «جمال ملک» جوانی است زندگی نامه شهید همت به روز فروردین هش در شهرضا در خانواده ای مستضعف و متدین بدنیا آمد او در رح مادر بود كه كاپ قدرتمند ترين وبلاگ هنر و ادبيات یاد شاعر عبدالرحیم شبیلی منم ای خالق دنیا امروزم و فردایم با یاد توست بشنو دعاهایم ای خدا خلیج پارس زندگینامه گانــــــــدی مهانداس کارامچاند گاندی به خط دوناگری मोहनदास करमचन्द زندگی زیبای رهبری در ايران معلولين مثل من زياد هستند حضرت آقا، سينه‌شان از آن بمبي كه در ششم تيرماه در مسجد

مطلب چگونه با نوجوان یاغی برخورد کنیم ؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چگونه با نوجوان یاغی برخورد کنیم ؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86-%db%8c%d8%a7%d8%ba%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85-%d8%9f/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آرشیو
 • 1395
 • 1394
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 104
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 22
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 26
 • بازدید ماه : 128
 • بازدید سال : 594
 • بازدید کلی : 6,607